Kontakt

ul. Widzewska 69a

92-308 Łódź
+48 42 673 00 92
fax +48 42 672 53 85
e-mail: wieslawwraga@op.pl
NOWY ADRES STRONY:
KIBICOWALIŚMY BIAŁO-CZERWONYM (2017-09-02 20:40:20)
KIBICOWALIŚMY BIAŁO-CZERWONYM

             W piątkowy wieczór, 1 września 2017 roku, podobnie jak cała piłkarska Polska, spotkali się w bardzo licznym gronie byli piłkarze Widzewa Łódź, aby dopingować naszą "narodową" w spotkaniu z Danią w Kopenhadze w ramach eliminacji do przyszłorocznego Mundialu w Rosji. Na przedmeczowym grillu nie brakowało opinii, że to arcyważne spotkanie w przypadku zwycięstwa Polski gwarantuje nam niemal pewny udział w piłkarskich Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Wśród byłych "widzewiaków" przeważała jednak opinia, że remis będzie dobrym wynikiem. Klęski 0:4 nie spodziewał się jednak nikt z nas, piłkarze Danii przypominali w tym meczu słynną "Danzka dynamite" z drugiej połowy lat 80-tych i początku lat 90-tych ubiegłego stulecia. Właściwie tylko Andrzej Możejko liczył się z ewentualną porażką naszej drużyny. Swoje sugestie dotyczące wyniku i gry Polaków przelał nawet na kartkę papieru. Treść jej, jak mawia się w żargonie piłkarskim niech pozostanie tajemnicą naszej widzewskiej szatni. Z pewnością spotkanie z Danią miało też swój osobisty charakter dla Tadeusza Gapińskiego, gdyż po odejściu z Widzewa w latach 70-tych występował w Danii w barwach klubu Hwidovre Kopenhaga.

             Przed nami kolejne mecze eliminacyjne naszej drużyny narodowej z: Kazachstanem, Armenią i Czarnogórą. Kibicujemy dalej biało-czerwonym w ich drodze do Rosji. Pomimo bolesnej porażki w Kopenhadze i tak nadal jesteśmy najpoważniejszym kandydatem do bezpośredniego awansu na przyszłoroczny Mundial. Z całą pewnością pozostałe, na pewno już zwycięskie mecze, byli "widzewiacy" będą się starali oglądać i dopingować w tak licznym gronie jak mecz z duńczykami.

Dodaj komentarz: