Kontakt

ul. Widzewska 69a

92-308 Łódź
+48 42 673 00 92
fax +48 42 672 53 85
e-mail: wieslawwraga@op.pl
NOWY ADRES STRONY:
JUBILEUSZOWY XX TURNIEJ W STARGARDZIE O PUCHAR WIESŁAWA WRAGI (2018-06-27 20:57:45)
JUBILEUSZOWY XX TURNIEJ W STARGARDZIE O PUCHAR WIESŁAWA WRAGI

          

          To już 20 lat minęło odkąd legenda Widzewa Łódź i wychowanek Błękitnych Stargard - Wiesław Wraga oraz władze miasta i kibice organizują doroczny turniej piłkarski o puchar jednego z najbardziej rozpoznawalnych graczy "Wielkiego Widzewa". Na jubileuszu, który obchodzono w dniu 23 czerwca 2018 roku,  nie mogło zabraknąć drużyny Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź im. Ludwika Sobolewskiego oraz innych ekip. Turniej już po raz kolejny został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: 40 plus oraz 50 plus. Drużyna Widzewa wystąpiła w kategorii 40 plus i systemem każdy z każdym miała za przeciwników ekipy: Floty Świnoujście, Olimp Złocieniec, Stal Stocznię Szczecin, Oldboye Stargard, Błękitni Stargard, Boutique Denmark, Arkonię Szczecin i Urząd Miasta Stargard. Po zaciętych widowiskach zajęliśmy piątą pozycję po 3 zwycięstwach, dwóch remisach i co bolesne 3 porażkach. Najlepszym strzelcem naszej ekipy został Rafał Pawlak, który zdobył 4 gole. Drużyna Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź wystąpiła w składzie: Krystian Domowicz, Jarosław Szubielak, Zdzisław Ośmiałowski, Tomasz Kmiecik, Andrzej Szulc, Tomasz Gandziarski, Andrzej Michalczuk, Rafał Pawlak, Andrzej Frach, Robert Wilk, Sławomir Chałaśkiewicz, Jarosław Źródlak. Trenerem drużyny był Andrzej Grebosz, a kierownikiem Tadeusz Gapiński.

          W naszej kategorii wiekowej 40 plus zwycięzcą została drużyna Błękitnych Stargard, a w ketegorii wiekowej 50 plus triumfowała ekipa Floty Świnoujście. Każda z drużyn po zakończonych zmaganiach uhonorowana została okazałym pucharem oraz statuetką z podobizną Wiesława Wragi, pomysłodawcy i jednego z organizatorów stargardzkich zawodów piłkarskich. Sam Wiesław Wraga odebrał z rąk organizatorów okazałą paterę (przypominającą nieco trofeum za wygranie Bundesligi i Mistrzostwa Niemiec) za 20 lat patronowania turniejowi własnego imienia. Dziękując organizatorom i uczestnikom Prezes Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź powiedział m.in, że choć od ponad 30 lat mieszka w Łodzi, to jego serce i myśli zawsze będą związane z rodzinnym miastem w którym się wychował i dorastał piłkarsko. Zwrócił także uwagę, że tyloletnie zmagania piłkarskie oldboyów w Stargardzie nie mają odpowiednika nigdzie w naszym kraju.

         Gratulując organizatorom okazałego jubileuszu pragniemy także podziękować za możliwość wzięcia w nim udziału oraz za jak zawsze piękne przyjęcie naszej drużyny i gościnność naszych stargardzkich przyjaciół.

 

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia i nasz w nim udział:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz: